Bel ons vandaag

085 21 21 712

De keuze tussen snelladen en normaal laden thuis

Storingsdienst 24/7

10+ jaar ervaring

Ook op whatsapp bereikbaar

De keuze tussen snelladen en normaal laden thuis

Het kiezen tussen snelladen en normaal laden thuis lijkt misschien een simpele beslissing, maar er zit best wat denkwerk achter.​ Als jij een elektrisch voertuig hebt, weet je hoe belangrijk het is om altijd genoeg ‘sap’ te hebben voor je geplande reizen.​ Snelladen geeft, zoals de naam al doet vermoeden, je auto snel een energieboost, ideaal voor als je haast hebt.​ Normaal laden daarentegen, duurt langer maar is vaak gunstiger voor de levensduur van je accu en ook vriendelijker voor je portemonnee.​

Maar hoe beslis je nou? Denk aan jouw dagelijkse routine: Ben jij iemand die de auto voornamelijk gebruikt voor korte ritjes naar de supermarkt of het werk? Dan is normaal laden thuis waarschijnlijk meer dan voldoende.​ Plus, je kunt het gemakkelijk ’s nachts doen.​ Handig, toch? Voor de langeafstandsrijders onder ons of mensen met een druk schema kan de tijdbesparing van snelladen een ware uitkomst zijn.​

Elke keuze heeft zijn voor- en nadelen qua kosten, tijdsinvestering en impact op de accu.​ Daarom is het belangrijk om goed na te denken over wat het beste past bij jouw levensstijl.​ Want zeg nou zelf, niets gaat boven de geruststelling van een volgeladen auto, klaar om de weg op te gaan, toch?

De keuze tussen snelladen en normaal laden thuis: wat past bij jou?

Bij Brams Installaties begrijpen we dat de overgang naar elektrisch rijden veel vragen met zich meebrengt, vooral als het gaat om het opladen van je elektrische voertuig (EV) thuis.​ De keuze tussen snelladen en normaal laden is een essentiële afweging die invloed heeft op zowel je dagelijkse routine als de duurzaamheid van je EV-batterij.​

Wij zien het als onze missie om je te voorzien van alle informatie die je nodig hebt om een geïnformeerde beslissing te maken tussen snelladen en normaal laden.​ Met meer dan 10 jaar ervaring in elektrische installaties, gecertificeerde elektriciens en een landelijke 24/7 service, staan wij klaar om je te helpen met elke vraag of installatiebehoefte.​

Snelladen vs.​ normaal laden: de basis

Allereerst is het belangrijk om het verschil tussen snelladen en normaal laden te begrijpen.​ Normaal laden, vaak uitgevoerd met een standaard thuislader, maakt meestal gebruik van een 3,7 kW tot 7,4 kW laadpunt.​ Hiermee kan je EV ’s nachts volledig opladen, wat voldoende is voor dagelijks gebruik.​

Snelladen, daarentegen, vereist een krachtiger laadpunt (vaak 22 kW of meer) en kan je EV-batterij aanzienlijk sneller opladen, soms binnen een uur.​ Dit klinkt ideaal, maar er zijn verschillende factoren om te overwegen voordat je kiest voor een snellaadoplossing thuis.​

Factoren om te overwegen bij het kiezen tussen snelladen en normaal laden

  • Jouw dagelijkse rijafstand: Als je dagelijks veel kilometers maakt, kan snelladen thuis een goede optie zijn.​ Voor kortere afstanden en routinegebruik voldoet normaal laden.​
  • Type en capaciteit van je EV-batterij: Sommige batterijen zijn beter geschikt voor frequente snelladingen dan andere.​ Raadpleeg de specificaties van je voertuig.​
  • Beschikbare elektrische infrastructuur thuis: Snelladen vereist vaak een meer belastende aansluiting op het elektriciteitsnet.​ Het is essentieel om dit vooraf te checken.​
  • Langetermijnkosten: Terwijl snelladen voor gemak kan zorgen, kunnen de initiële installatiekosten en hogere energierekeningen opwegen tegen de voordelen voor sommige gebruikers.​

De impact van snelladen op je EV-batterij

Er is veel discussie over de impact van snelladen op de levensduur van EV-batterijen.​ Hoewel moderne batterijen zijn ontworpen om de extra belasting van snelladen aan te kunnen, is het waar dat frequent snelladen op lange termijn meer slijtage kan veroorzaken dan normaal laden.​ Bij Brams Installaties adviseren we regelmatig over de meest efficiënte en batterijvriendelijke laadmethoden voor jouw specifieke situatie.​

Waarom kiezen voor Brams Installaties voor je laadoplossing thuis

Bij Brams Installaties zetten we ons in voor kwaliteit, veiligheid en innovatieve oplossingen.​ Of je nu kiest voor snelladen of normaal laden, ons team van deskundige vakmensen staat klaar om een op maat gemaakte laadoplossing te bieden die perfect past bij jouw behoeften.​ We bieden:

– 24/7 noodhulp en service

– Gratis offerte binnen 24 uur

– 1 jaar garantie op al ons werk

– Ervaring en deskundig advies over de beste laadoplossingen voor thuis

Bovendien, met onze expertise in het aansluiten van Perilex, installeren van nieuwe elektra, en het realiseren van een 3-fase aansluiting, zorgen we ervoor dat jouw huis klaar is voor de toekomst van elektrisch rijden.​

Als je erover denkt om een laadpaal thuis te installeren en twijfelt tussen snelladen of normaal laden, vraag dan nu een gratis offerte aan bij Brams Installaties.​ We helpen je graag met het maken van de juiste keuze die past bij jouw levensstijl, rijgewoonten en budget.​

Ervaar het verschil met Brams Installaties: nauwkeurig vakmanschap, toegewijd aan kwaliteit, en klaar om jouw elektrische toekomst vandaag nog vorm te geven.​

Meest gestelde vragen

1.​ Wat is het verschil tussen snelladen en normaal laden thuis?

Het kiezen tussen snelladen en normaal laden thuis komt neer op twee belangrijke factoren: tijd en capaciteit.​ Normaal laden, vaak verricht via een standaard thuislader of wallbox, gebruikt een lagere stroomsterkte en duurt doorgaans tussen de 6 en 8 uur om je elektrische auto volledig op te laden.​ Dit type laden is ideaal voor ’s nachts, zodat je de volgende dag weer met een volle batterij op pad kunt.​ Snelladen daarentegen, maakt gebruik van hogere stroomsterktes waarmee je binnen enkele tientallen minuten je auto al aanzienlijk kunt opladen, ideaal voor onderweg of als je snel weer op pad moet.​ Bij Brams Installaties bieden we op maat gemaakte oplossingen voor zowel snelladers als normale oplaadsystemen thuis, rekening houdend met jouw specifieke behoeften en de mogelijkheden van je elektrische installatie.​

2.​ Is snelladen thuis mogelijk en wat zijn de overwegingen?

Snelladen thuis is zeker mogelijk, maar er zijn enkele belangrijke overwegingen.​ Ten eerste vereist snelladen een aanzienlijk hogere elektrische capaciteit dan wat de meeste standaard huishoudelijke systemen kunnen leveren.​ Dit betekent dat er mogelijk aanpassingen aan je elektrische installatie nodig zijn, waarbij veiligheid en kwaliteit vooropstaan.​ Bij Brams Installaties zorgen onze gecertificeerde elektriciens voor een veilige installatie van je snellader, compleet met een nauwkeurige inspectie om ervoor te zorgen dat je elektrische systeem de extra belasting aankan.​ We bieden 24/7 service en spoedhulp, zodat je altijd verzekerd bent van deskundige ondersteuning.​

3.​ Hoe kies ik tussen snelladen en normaal laden voor mijn situatie?

Het kiezen tussen snelladen en normaal laden thuis hangt sterk af van je persoonlijke behoeften en je dagelijkse routine.​ Stel jezelf de vraag hoe vaak en hoe snel je je voertuig moet opladen.​ Als je elke dag lange afstanden aflegt en snel weer op weg moet, zou snelladen een goede investering kunnen zijn.​ Aan de andere kant, als je voornamelijk korte ritten maakt en je voertuig ’s nachts kunt opladen, dan is een normale lader een efficiënte keuze.​ Brams Installaties helpt je graag bij het maken van deze keuze.​ Met meer dan 10 jaar ervaring, 1 jaar garantie op onze installaties, en een team van deskundige vakmensen, bieden we advies op maat dat perfect aansluit bij jouw levensstijl en laadbehoeftes.​ Bovendien staan we bekend om onze innovatieve oplossingen en aandacht voor detail, waardoor je altijd verzekerd bent van de hoogste kwaliteit en veiligheid.​

Bij Brams Installaties begrijpen we dat de keuze tussen snelladen en normaal laden thuis belangrijk is voor het dagelijks leven met een elektrische auto.​ Ons team staat altijd klaar om persoonlijk advies te verstrekken, ondersteund door nauwkeurig vakmanschap en toegewijde service, om ervoor te zorgen dat jouw laadoplossing thuis naadloos aansluit bij jouw behoeften.​ Neem contact met ons op voor een gratis offerte binnen 24 uur, zodat we samen de optimale laadmethode voor jou kunnen vaststellen.​

ONZE WERK GEBIED

Wij zijn werkzaam in heel Nederland

elektricien Meerssen

Op zoek naar een betrouwbare elektricien in Meerssen? Bij Brams Installaties staan wij klaar om...

elektricien Zeeland

Op zoek naar een betrouwbare elektricien in Zeeland? Bij Brams Installaties zorgen we ervoor dat...

elektricien Enkhuizen

Bij Brams Installaties in Enkhuizen sta je als klant centraal als het gaat om elektra.​ Of je nu...
De keuze tussen snelladen en normaal laden thuis