Bel ons vandaag

085 21 21 712

Waar moet je op letten bij het kiezen van een nieuwe groepenkast

Storingsdienst 24/7

10+ jaar ervaring

Ook op whatsapp bereikbaar

Waar moet je op letten bij het kiezen van een nieuwe groepenkast

Waar moet je op letten bij het kiezen van een nieuwe groepenkast?

Bij het kiezen van een nieuwe groepenkast is het belangrijk dat je goed oplet.​ Weet je waarom? Omdat jouw veiligheid op het spel staat! Een groepenkast, ook wel meterkast genoemd, is het hart van alle elektra in je huis.​ Eerst en vooral, kijk naar de grootte.​ Heb je genoeg ruimte voor toekomstige uitbreidingen? Denk aan die nieuwe keuken of die mancave die je misschien wilt bouwen.​ Dan is het aantal groepen ook belangrijk.​ Meer apparaten betekent meer groepen nodig.​ Zorg ook dat je let op het soort kast ” wil je eentje met aardlekschakelaars voor extra veiligheid?

En vergeet de kwaliteit niet! Een stevige en betrouwbare groepenkast beschermt je huis tegen kortsluiting en overbelasting.​ Merken en certificeringen kunnen je hierbij een handje helpen om de juiste keuze te maken.​ Het is alsof je een team superhelden kiest om je huis te bewaken.​ Kies dus wijs en zorg ervoor dat je ook denkt aan de installatie zelf.​ Is dit iets wat je aandurft, of laat je het liever over aan een professional? Veiligheid boven alles, dus neem de tijd om goed na te denken over jouw nieuwe groepenkast.​

Bij Brams Installaties snappen we dat de keuze voor een nieuwe groepenkast geen alledaagse beslissing is.​ Deze kern van je elektrische installatie moet niet alleen vandaag passen bij je behoeften, maar ook in de toekomst.​ Of het nu gaat om een nieuwe woning, renovatie, of het veiliger maken van je huidige installatie, hier zijn de essentiële punten waar je op moet letten:

  • Capaciteit en uitbreidbaarheid: Hoeveel groepen heb je nodig? Overweeg niet alleen je huidige situatie, maar ook mogelijke toekomstige uitbreidingen.​ Misschien wil je later zonnepanelen installeren, een laadpaal voor je elektrische auto, of meer elektrische apparatuur in huis halen.​
  • Type aansluiting: Heb je een 1 fase of 3 fase aansluiting nodig? Dit hangt af van je stroomverbruik en de apparaten die je gebruikt.​ Een 3 fase aansluiting kan nodig zijn voor krachtstroomtoepassingen, zoals een elektrische kookplaat of een laadpaal voor je auto.​
  • Veiligheidsaspecten: Controleer of de groepenkast voldoet aan de actuele NEN-normen en of deze is voorzien van een aardlekschakelaar en eventueel een hoofdschakelaar.​ Veiligheid is cruciaal.​
  • Merk en kwaliteit: Kies voor een groepenkast van een betrouwbaar merk dat bekend staat om zijn kwaliteit en duurzaamheid.​ In onze ervaring voorkomt dit veelvoorkomende problemen en zorgt het voor een langere levensduur.​

Installatie door vakmensen

De installatie van een nieuwe groepenkast is geen doe-het-zelf werk.​ Bij Brams Installaties garanderen we dat onze gecertificeerde elektriciens nauwgezet en met aandacht voor detail aan je project werken.​ Onze experts hebben meer dan 10 jaar ervaring en zorgen voor de vervanging en het uitbreiden van je groepenkast met de hoogste standaarden op het gebied van veiligheid en efficiëntie.​

Nieuwe technologieën en toepassingen

De elektriciteitsbehoefte in moderne huizen evolueert snel.​ Met nieuwe technologieën zoals laadpalen voor elektrische auto’s, het toenemende gebruik van elektrische kookplaten (kookgroep aansluiten), en de installatie van slimme huistechnologieën, moet je groepenkast hier klaar voor zijn.​ Bij Brams Installaties denken we met je mee over de beste oplossingen en hoe we je groepenkast toekomstbestendig kunnen maken.​

De juiste keuze maken

Het maken van de juiste keuze voor je nieuwe groepenkast kan ingewikkeld lijken.​ Het team van Brams Installaties staat voor je klaar om het proces te vereenvoudigen.​ Wij bieden op maat gemaakte oplossingen op basis van jouw specifieke wensen en behoeften.​ Daarbij adviseren we je persoonlijk en zorgen we ervoor dat je volledig begrijpt wat de beste optie is voor jouw situatie.​

Veel meer dan alleen installatie

Bij Brams Installaties bieden we veel meer dan alleen de installatie van nieuwe groepenkasten.​ Onze service omvat een volledige inspectie van je huidige elektrische systemen, advies over mogelijke verbeteringen, en uiteraard de installatie zelf.​ We zorgen ervoor dat alles vlekkeloos functioneert en bieden 1 jaar garantie op ons werk.​ Daarnaast zijn we 24/7 bereikbaar voor spoedgevallen en ondersteuning.​

Zorg ervoor dat je elektrische installatie in veilige handen is en dat je genoegt neemt met niets minder dan het beste.​ Overweeg je een nieuwe groepenkast? Vraag hier je gratis offerte aan en ontdek hoe wij bij Brams Installaties jou kunnen helpen met een veilige, betrouwbare en toekomstbestendige elektrische installatie.​ Ons team van deskundige vakmensen, met aandacht voor kwaliteit en detail, staat klaar om je bij elke stap te begeleiden.​

Meest gestelde vragen

1.​ Wat is het belang van de juiste maat groepenkast bij installatie?

Als je bij Brams Installaties komt voor advies over je nieuwe groepenkast, staan jouw behoeften centraal.​ Het kiezen van de juiste maat groepenkast is cruciaal, want het is de basis voor een veilige en efficiënte elektriciteitsvoorziening in je huis.​ Stel je voor, je bent een gepassioneerde thuiskok en al jouw keukenapparatuur moet tegelijkertijd aan kunnen staan zonder dat je in het donker eindigt.​ Daarom kijken we niet alleen naar wat je nu nodig hebt, maar ook naar eventuele toekomstige uitbreidingen of wijzigingen in je elektriciteitsgebruik.​ Bij Brams Installaties, met onze meer dan 10 jaar ervaring en oog voor detail, zorgen we ervoor dat de groepenkast die je kiest, ruimte biedt voor groei, veiligheid en comfort in jouw leefruimte.​

2.​ Hoe weet ik of een groepenkast voldoet aan de huidige veiligheidsnormen?

Veiligheid staat bij Brams Installaties op de eerste plaats.​ Als het gaat om de veiligheid van jouw nieuwe groepenkast, is het essentieel dat deze voldoet aan de huidige veiligheidsnormen, zoals de NEN 1010 in Nederland.​ Maar geen zorgen, jij hoeft geen expert te zijn om dit te begrijpen.​ Dat zijn wij al voor je.​ Ons team van gecertificeerde elektriciens zorgt er met hun expertise en aandacht voor detail altijd voor dat jouw groepenkast niet alleen aan alle normen voldoet, maar dat deze ook vakkundig wordt geïnstalleerd.​ Met onze 1 jaar garantie en nadruk op kwaliteit kun je gerust zijn dat jouw elektrische systeem veilig en betrouwbaar is, gereed voor alles wat het leven jouw kant op gooit.​

3.​ Kan ik mijn huidige groepenkast upgraden of uitbreiden in plaats van een compleet nieuwe te installeren?

Zeker! Bij Brams Installaties begrijpen we dat je niet altijd een volledig nieuwe groepenkast nodig hebt.​ Soms is een upgrade of uitbreiding van je bestaande systeem voldoende om aan je veranderende behoeften te voldoen.​ Of je nu overgaat op elektrisch koken, zonnepanelen installeert of gewoon meer apparaten tegelijk wilt gebruiken, onze deskundige vakmensen kunnen een op maat gemaakte oplossing bieden die bij je past.​ We bieden innovatieve oplossingen met de flexibiliteit om je systeem aan te passen, allemaal terwijl we de veiligheid en kwaliteit waarborgen die je van ons gewend bent.​ En met onze 24/7 noodhulp en service kun je erop vertrouwen dat we er zijn wanneer je ons het meest nodig hebt.​

Bij Brams Installaties draait alles om het leveren van nauwkeurig vakmanschap, betrouwbare service en aandacht voor wat jij als klant nodig hebt.​ Of het nu gaat om een nieuwe groepenkast of aanpassingen aan je bestaande systeem, samen zullen we de perfecte oplossing vinden voor jouw unieke situatie.​ Zo kun jij zorgeloos genieten van comfort en veiligheid in je eigen huis.​