Bel ons vandaag

085 21 21 712

wat is overspanningsbeveiliging

Storingsdienst 24/7

10+ jaar ervaring

Ook op whatsapp bereikbaar

wat is overspanningsbeveiliging

Je vraagt je misschien af, wat is overspanningsbeveiliging? Bij Brams installaties vinden we het belangrijk dat je duidelijke informatie krijgt.​ Overspanningsbeveiliging kan gezien worden als een soort veiligheidsnet voor je elektrische installaties.​ Laten we beginnen met de hoofdentiteit: overspanningsbeveiliging.​ Het is een mechanisme dat je apparaten beschermt tegen potentieel schadelijke stroompieken en -fluctuaties.​

Maar hoe werkt het precies? Binnen deze entiteit zijn er belangrijke sub-entiteiten op hoog niveau.​ Als eerste is er de overspanningsbeveiligingsmodule, een apparaat dat in je stroomnetwerk wordt geïnstalleerd, dat zorgt voor de beschermende laag.​ Dan heb je de stroompieken (ook bekend als overspanning) die de behoefte aan beveiliging tot stand brengen.​ Deze kunnen ontstaan door verschillende situaties, zoals blikseminslagen, stroomuitval of schakelingen in de elektrische installatie.​

Het derde belangrijke aspect is de impact van stroompieken op je apparatuur.​ Zonder overspanningsbeveiliging kunnen deze pieken je apparatuur beschadigen, wat resulteert in kostbare reparaties of vervangingen.​ Met een correct geïnstalleerde overspanningsbeveiliging door Brams installaties, kun je deze zorgen voorkomen.​

Tot slot, een aspect dat vaak over het hoofd wordt gezien, betreft de kosten.​ De installatie van een overspanningsbeveiliging kan aanvankelijk als een extra uitgave gezien worden, maar het kan je op de lange termijn juist veel geld besparen.​ Denk aan het voorkomen van apparatuurvervangingen en potentiële stroomuitval.​

Begrijpen wat overspanningsbeveiliging is waarom het zo belangrijk is, helpt je een veiliger elektriciteitssysteem te realiseren.​ Bij Brams installaties staan we klaar om je hierbij te helpen.​

Wat is overspanningsbeveiliging?

Bij Brams Installaties krijgen we vaak de vraag: wat is overspanningsbeveiliging? Overspanningsbeveiliging is een essentieel onderdeel van elke beveiligingsstrategie voor jouw elektrische installatie.​ Het beschermt jouw waardevolle apparatuur tegen plotselinge stroomstoten, veroorzaakt door blikseminslag, uitschakeling van apparatuur of andere elektriciteitsproblemen.​ Je kunt het zien als een vangnet dat jouw apparatuur beschermt tegen onregelmatigheden in het elektriciteitsnet.​

Overspanningsbeveiliging begrijpen

Overspanningsbeveiliging werkt door het beheren van de “spanning” of het elektrische potentieel binnenons elektrisch systeem.​ Wanneer de spanning plotseling toeneemt en boven de normale waarden uitkomt, detecteert de beveiliging dit en stuurt de overtollige energie naar de aarde, weg van jouw apparatuur.​ Hiermee beschermt het jouw technische apparaat op effectieve wijze tegen beschadiging en slijtage.​

Ons team bij Brams Installaties heeft jaren van ervaring op dit specifieke gebied en we hebben al honderden installaties beschermd tegen schade door stroomfluctuaties.​

Het belang van overspanningsbeveiliging

Misschien denk je: “Ik heb nog nooit last gehad van blikseminslag of stroomuitval, dus waarom zou ik ons druk maken over overspanningsbeveiliging?” Dat is een geldige vraag, maar het belang van overspanningsbeveiliging gaat veel verder dan enkel de bescherming tegen extreme gebeurtenissen.​ Het is ook belangrijk voor het behoud van de levensduur van jouw apparatuur en voor het voorkomen van de mogelijke kostbare vervanging.​

Bovendien heeft elke geïnstalleerde overspanningsbeveiliging een positieve invloed op de veiligheid van alle bewoners van het pand en op de levensduur van elektrische installaties.​

Typen overspanningsbeveiliging

Er zijn verschillende soorten beveiligingen verkrijgbaar, passend bij de specifieke behoeften van jouw installatie.​ Dit omvat type 1, type 2 en type 3 beveiligingen.​ Elk type heeft zijn eigen karakteristieken en geschiktheid, afhankelijk van het risico op blikseminslag en de aanwezige installatie.​

Bij Brams Installaties adviseren we je graag over welk type het beste aansluit bij jouw specifieke situatie.​

Schakel Brams Installaties in voor jouw overspanningsbeveiliging

Ons team bij Brams Installaties heeft jarenlange ervaring met het leveren van producten en diensten op het gebied van overspanningsbeveiliging.​ We bieden advies op maat, een professionele installatieservice en uitgebreid onderhoud om ervoor te zorgen dat jouw beveiliging altijd naar behoren functioneert.​

Vraag vandaag nog jouw offerte aan.​ Klik hier om te beginnen.​

Heb je nog meer vragen over overspanningsbeveiliging of een van onze andere diensten zoals verlichting, elektra onderhoud, zonnepanelen, schakelaars & bekabeling of elektra renovatie? Neem gerust contact op via 085 21 21 712 of stuur een e-mail naar info@bramsinstallaties.​nl.​ We staan klaar om jouw vragen te beantwoorden en jouw beveiligingsbehoefte te bespreken.​

wat is overspanningsbeveiliging

Offerte op maat?

Interesse in onze diensten? Vraag nu een vrijblijvende offerte aan →

Meest gestelde vragen

1.​ Wat is overspanningsbeveiliging precies?

Overspanningsbeveiliging is een essentieel onderdeel van ons moderne leven om de veiligheid van onze elektronische apparatuur te garanderen.​ Als er een plotselinge toename van elektrische energie in je stroomnet is – meestal door bliksem, stroomstoten of stroomuitval – helpt overspanningsbeveiliging je apparatuur te beschermen door het teveel aan stroom op te vangen en af te voeren naar de aarde.​

2.​ Waarom is overspanningsbeveiliging noodzakelijk?

Elektrische apparatuur is kwetsbaar voor stroomstoten.​ Een overspanning kan apparaten ernstig beschadigen of zelfs compleet vernietigen.​ Met betrouwbare overspanningsbeveiliging van Brams Installaties bescherm je jouw waardevolle elektronica en vermijd je kostbare reparaties of vervangingen.​

3.​ Hoe werkt overspanningsbeveiliging?

Zodra er sprake is van een overspanning in het netwerk, springt de overspanningsbeveiliging in actie.​ Het apparaat neemt de overtollige stroom op, waardoor jouw apparaten veilig blijven.​ Ons ervaren team bij Brams Installaties zorgt voor de juiste installatie en een optimale werking van je overspanningsbeveiliging.​

4.​ Kan ik overal in mijn huis een overspanningsbeveiliging installeren?

Ja, dat kan! Ons team van gecertificeerde installateurs bij Brams Installaties kan door heel Nederland overspanningsbeveiligingen installeren.​ Of het nu gaat om je woonkamer, keuken, kantoor of garage, wij zorgen voor een veilige elektrische omgeving in elk deel van je huis.​

5.​ Hoe kan ik een gratis offerte voor overspanningsbeveiliging aanvragen?

Interesse in onze diensten? Neem dan contact op met ons team.​ Wij helpen je graag en kunnen een gratis offerte voor je opstellen.​ Met meer dan 10 jaar ervaring in het vak, bieden we je betrouwbare, efficiënte en kosteneffectieve oplossingen voor overspanningsbeveiliging.​

ONZE WERK GEBIED

Wij zijn werkzaam in heel Nederland